FORMÁT A60 – výstava banskobystrických architektov

Pozývame Vás do výstavných priestoroch Centra architekta L. E. Hudeca (C.A.L.E.H.) v Banskej Bystrici (Skuteckého č. 22), ktoré do 17. decembra 2020 hostia kolektívnu výstavu banskobystrických architektov FORMÁT A60.

Výstava formou salónu predstavuje výber z tvorby architektov narodených v rokoch 1956 – 1961, pôsobiacich v Banskej Bystrici a okolí. Vystavujúcimi sú šiesti autorizovaní architekti a architektka, ktorá sa venuje grafickému dizajnu:

Ladislav Bradiak
Roman Jariabka
Vladimír Jánoš
Ingrid Krajčovičová
Štefan Moravčík
Vladimír Tomala
Roman Turčan

Bohaté spektrum názorov a prístupov k architektonickej tvorbe, ktoré sú na výstave prezentované, predstavuje nielen výpoveď o autoroch samotných, ale aj o úrovni architektonickej tvorby a grafického dizajnu skupiny zástupcov jednej generácie architektov žijúcich v priestore stredoslovenského regiónu.

Vzhľadom na súčasnú situáciu v súvislosti s pandémiou Covid-19 a prijaté ochranné opatrenia je prehliadka výstavy možná v skupinách pre max. 5 osôb.  Stála kurátorka C.A.L.E.H. Mgr. Andrea Pleidel Vás ochotne do atraktívnych výstavných priestorov uvedie. Stačí zazvoniť pri vstupnej bráne v dňoch UTOROK – ŠTVRTOK od 10.00 – do 15.00 hod.

plagát k výstave