Neviditeľná architektúra – webinár

AKTUALIZOVANÉ: ZMENA V PROGRAME! Vzhľadom na technické komplikácie, rečníka Pauliho Pallaskortiho so svojím príspevkom vystrieda Bianca Scherpenhuyzen z Holandska. Tá nám priblíži prípadovú štúdiu, kedy sa zariadenie školy presídlilo do budovy s pôvodne odlišnou funkciou – do priestorov sakrálnej stavby. Tešíme sa, bude to zaujímavé!

Švédska spoločnosť ECOPHON (člen skupiny Saint Gobain a partner CE ZA AR 2021) Vás pozýva na webinár, ktorého cieľom je na príkladoch z praxe vysvetliť rôzne aspekty otázok z oblasti akustiky a riešenia hluku v priestore. Počas 60 rokov skúseností, okrem skúmania zvukovo – izolačných vlastností materiálov, vytvorili komplexnú metodológiu ochrany proti vnútorným zdrojom hluku, ako aj hluku šíriaceho sa v budovách, v otvorených priestoroch. Počas webinára Vám prezentujúci na konkrétnych realizáciách predstavia rôzne výzvy, ktorým súčasná architektúra v oblasti akustiky čelí, ale aj príklady dobrej architektonickej praxe zo Slovenska a zahraničia, taktiež vysvetlia aký negatívny je vplyv hluku na človeka.

NEVIDITEĽNÁ ARCHITEKTÚRA

Štvrtok 6.máj 2021
10:00 – 11:00

Témy a prezentujúci:

– Pohľad architekta z praxe na problematiku riešenia hluku v priestore: Michal Diviš (SK) (architekt)
– Vplyv hluku na človeka v priestore: Peter Petraško (SK)(Key Segment Developer, ECOPHON)
– Škola v nákupnom centre (prípadová štúdia): Pauli Pallaskorti (FIN) (Education, ECOPHON)*

Viac informácií k problematike prináša článok na archinfo.sk.

Webinár sa uskutoční cez platformu zoom, v prípade záujmu sa, prosíme, registrujte tu: https://zoom.us/webinar/register/WN_AZFyt3zYSrSb8DQnAQtzPA.

Podujatie je zaradené do Profesijného vzdelávania architektov, v kategórii B (10 kreditov). Organizátorom je Inštitút Slovenskej komory architektov (ISKA).

Tešíme sa na Vašu účasť.

 

*Táto časť bude realizovaná v anglickom jazyku bez zabezpečenia tlmočenia.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.