Potrebuje nájomné bývanie architektov?

Témou webinára je nájomné bývanie a úlohy architektov a inštitúcií pri jeho rozvoji.
Aj napriek tomu, že len na Slovensku sa medzi rokmi 1960 až 1990 postavili státisíce nájomných bytov, rozvoj tohto segmentu v posledných troch desaťročiach stagnuje a procesy vo vnútri samospráv v oblasti stavebných investícií sa rozbiehajú len veľmi pomaly. Aké formy obstarávania projektov nájomného bývania majú potenciál priniesť želaný efekt? Ako je na tom prax architektov? Ako sú pripravení reagovať na plnenie nevyhnutných podmienok sociálnej, ekonomickej a environmentálnej udržateľnosti v oblasti výstavby nájomného bývania? Webinár vzniká v spolupráci s o.z. Archimera a s poľským časopisom Autoportret ktorý vydáva Malopolski Institut Kultury MIK v Krakove.

POTREBUJE NÁJOMNÉ BÝVANIE ARCHITEKTOV?
utorok 7. september 2021
online
15:30-17:30

Prednášajúci a témy:
+ Mgr. art. Martin Zaiček, PhD. (Slovenská komora architektov) – expert na súťaže návrhov, nájomné bývanie a architektonické súťaže u nás a v Českej republike
+ Mgr. art. Katarína Máčková (Metropolitný inštitút Bratislavy, Sekcia architektonických súťaží): Ako pristupuje Bratislava k hľadaniu stavebných riešení nájomného bývania?
+ Ing. arch. Boris Hrbáň (Hlavné mesto SR Bratislava, vedúci pracovnej skupiny pre nájomné bývanie bratislavského mestského zastupiteľstva) – zaoberá sa nájomnými, družstevnými a komunitne orientovanými modelmi bývania
+ Mgr. art. Mária Novotná (doktorandka na FAD STU): Zajatí v prefabrikácii – o vývoji nájomného bývania na Slovensku

Moderuje:
+ Mgr. art. Michal Sládek, PhD. (Archimera, o.z.)

———————————————————————

REGISTRÁCIA:
Webinár sa uskutoční cez platformu zoom. V prípade záujmu sa registrujte tu: https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_afpHeqznRJWhJXn_LIxIlw?_x_zm_rtaid=e9wfEg3hQyevFCvovyadLg.1631008688941.7bfa8c966a08d7be5764579c6e390357&_x_zm_rhtaid=442. Link na prihlásenie obdržíte obratom.

Podujatie je zaradené do Profesijného vzdelávania architektov, v kategórii B (10 kreditov). Vstup na webinár je voľný.

———————————————————————–
Organizátori: Archimera o.z., Malopolski Institut Kultury MIK w Krakowie, organizačný partner: Inštitút Slovenskej komory architektov (ISKA)

      

The project is co-financed by the Governments of Czech Republic, Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from International Visegrad Fund. The mission of the fund is to advance ideas for sustainable regional cooperation in Central Europe.

———————————————————————
Upozornenie:
Slovenská komora architektov webináre zaznamenáva (obraz aj zvuk) a archivuje pre prípady, ak by mohli byť nápomocné pre školenia architektov v budúcnosti. Zaznamenávaním webinára komora vytvára záznam osobných prejavov všetkých jeho účastníkov. Komora preto účastníkov prosí, aby prijali s pochopením, že prostredníctvom svojej registrácie na webinár udeľujú súhlas so zhotovením spomenutého obrazového a zvukového záznamu. V prípade, ak by ste mali záujem o detailnejšie vysvetlenie, radi ho ponúkneme na telefónnych a e-mailových kontaktoch komory.

DOPLŇUJÚCE INFO:
Upozorňujeme (členov a členky), že za úspešné absolvovanie online podujatia po registrácii naň sa považuje:
(1) prihlásenie sa cez doručený odkaz včas, t.j. v avizovanom čase začiatku podujatia,
(2) a účasť na podujatí v jeho plnej dĺžke.
V inom prípade účastník nedeklaruje svoju účasť na podujatí, a teda nespĺňa podmienky pre pridelenie stanovených kreditov.

Prenosová technika bola zabezpečená v rámci projektu, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.