Prednáška Patrika Schumachera (Zaha Hadid Architects)

Fakulta architektúry STÚ Vás pozýva na prednášku Patrika Schumachera, šéfa Zaha Hadid Architects, ktorá sa uskutoční 18. mája 2017 (štvrtok) o 19.00 hod na Fakulte architektúry STU v Aule Emila Belluša.

Patrik Schumacher je vedúci londýnskeho ateliéru Zaha Hadid Architects. Spolu so Zahou Hadid zadefinovali prúd „parametrickej“ architektúry, ktorá sa pri tvorbe opiera o algoritmy reagujúce na prírodné parametre ako napríklad trajektória slnka, sila vetra, pôsobenie gravitácie alebo ľudské atribúty ako sú produktivita práce a sociálna interakcia. Analýzou terajbatov digitálnych dát sú simulované interakcie, ktorých výsledkom sú organické a zakrivené tvary charakteristické pre parametrickú architektúru.

Zaha Hadid Architects stojí za viac ako 950 projektami v 44 krajinách sveta. Medzi ich najznámejšie stavby patrí budova múzea MAXXI v Ríme, nedávno dokončený Port House v Antverpách alebo Riverside Museum v Glasgowe. V Bratislave je momentálne vo výstavbe rezidenčný komplex SkyPark.

 Prednášku organizuje tím Archtung v spolupráci so spoločnosťou Penta Investments. Archtung stojí za projektami ako napríklad výstava semestrálnych prác študentov Noc Architektúry, webdokumentom IKONY, alebo študentskou cenou CHEDDAR.

Udalosť na FB https://www.facebook.com/events/1885947041647625/